www.zdeoiz.zut.edu.pl

WCZYTYWANIE...

Proszę czekać.

 

 W dniach 11-12 kwietnia 2019 w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi odbyło się międzynarodowe seminarium naukowe pt. International Seminar on Sustainability, Economics and Safety (ISSES 2019), którego organizatorem był Zespół Dydaktyczny Ekonomiki, Organizacji i Zarządzania w Budownictwie, Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Seminarium zorganizowane zostało przy współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Berlinie (Niemcy) oraz Narodowym Uniwersytetem "Politechnika Lwowska" (Ukraina). Partnerem przemysłowym seminarium była firma Betotest Polska, oddział w Szczecinie. Wsparcia organizacyjnego udzieliła również szczecińska firma Calbud Sp. z o.o.

Celem seminarium było umożliwienie uczestnikom nawiązanie współpracy z naukowcami, profesjonalistami z branży i wymiany pomysłów poprzez serię prezentacji, dyskusji i nieformalnych spotkań. Ze względu na międzynarodowy kontekst spotkania możliwe było promowanie pomysłów i praktyk, mogących znaleźć zastosowanie w kontekście globalnej zrównoważonej gospodarki.

Głównymi zagadnieniami seminarium były:

  • zrównoważony rozwój w inżynierii lądowej,
  • zrównoważone rozwiązania w inżynierii budowlanej,
  • nanomateriały w inżynierii i środowisku,
  • nano-bezpieczeństwo i bezpieczeństwo w pracy,
  • gospodarka obiegowa w budownictwie,
  • aspekty ekonomiczne w naukach inżynieryjnych.

  W seminarium wzięło udział ponad 30 uczestników reprezentujących 6 państw. W ramach seminarium wydano książkę zawierająca streszczenia i referaty seminaryjne (ISBN 978-83-7663-282-7).

  Kierownikiem komitetu organizacyjnego seminarium był dr inż. Paweł Sikora, natomiast członkiem komitetu naukowego kierownik Zespołu Dydaktycznego Ekonomiki, Organizacji i Zarządzania w Budownictwie dr inż. Krystyna Araszkiewicz.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

 

Sukces pracownika ZDEOiZ

Dr Paweł Sikora, pracownik Zespołu Dydaktycznego Ekonomiki, Organizacji i Zarządzania w Budownictwie zdobył stypendium indywidualne Marie Skłodowska-Curie Actions, przyznawane w ramach Programu Ramowego UE Horyzont 2020.

Projekt dr P. Sikory pt. Ultra-Lightweight Concrete for 3D printing technologies (akronim: Ultra-LightCon-3D) uzyskał ocenę 94,4/100 punktów.

Stypendium realizowane będzie na Technicznym Uniwersytecie w Berlinie (opiekun naukowy: prof. Dietmar Stephan)we współpracy z partnerem przemysłowym firmą SIKA AG przez okres 24 miesięcy.

 

WIZYTA STUDENTÓW IE NA BUDOWIE POSEJDON

25 listopada 2018, dzięki uprzejmości firmie Calbud, mieliśmy możliwość zwiedzenia budowy Posejdon. W ramach zajęć Organizacja i Kierowanie Budową studenci IE mogli zobaczyć proces budowlany w praktyce.

Biurowiec Posejdon Center powstaje w Szczecinie przy Niepodległości 60, róg Kaszubskiej, Partyzantów, Brama Portowa. Budowa budynku biurowego rozpoczęła się jesienią 2016, a zakończenie planowane jest na lipiec 2019 roku.

Dziękujemy generalnemu wykonawcy firmie CALBUD za umożliwienie wejścia na budowę Posejdon a pani Izabelli za opiekę podczas wizyty na budowie.

20181025_093938.jpg 20181025_094733.jpg 20181025_095332.jpg 20181025_100228.jpg 20181025_100812.jpg

 

iTOB z wizytą na budowie szczecińskiego apartamentowca "Black Pearl"

Po licznych szkoleniach i konferencjach naukowych, w których mieliśmy okazję uczestniczyć w tym roku, w końcu postanowiliśmy odwiedzić budowę, i to nie byle jaką, mianowicie budowę szczecińskiego apartamentowca Black Pearl, która mieści się w samym centrum szczecina przy
al. Niepodległości. Owa wycieczka miała miejsce 13.12.2016r. . W tym też dniu mieliśmy okazję spotkać się z głównym wykonawcą inwestycji – firmą Prime Construction Sp. z o.o. Sp. k.
i kierownikiem budowy, który oprowadził nas po tej prestiżowej budowie.

Black Pearl będzie to 8-pietrowy prestiżowy budynek, oferujący 68 zróżnicowanych apartamentów o powierzchni od 27 m2 do 92 m2 oraz wyróżniający się całkowicie szklaną elewacją frontową. Będzie posiadał mieszkania z tarasami, balkonami lub loggami oraz na ostatnich kondygnacjach mieszkania dwupoziomowe. Częścią obiektu będzie również dwupoziomowy podziemny parking oraz lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w parterze obiektu. Na kondygnacji +2 będą lokale biurowe z odrębnym wejściem do budynku.
Różna liczba kondygnacji na poszczególnych odcinkach budynku oraz nowoczesność budowli są cechami wyróżniającymi ten obiekt od innych. Dodatkowo warto zaznaczyć, że będzie to najwyższy apartamentowiec w Szczecinie.
Budowa ruszyła w lipcu bieżącego roku i ma potrwać do marca 2018. Na chwilę obecną w skład wykonanych prac wchodzą: fundamenty, strop kondygnacji -2 oraz ścianki szczelne wylane do poziomu 0. Budowa została niedawno zaopatrzona w drugi dźwig, którego obecność ma usprawnić
i przyspieszyć pracę.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości odwiedzenia tak prestiżowej budowy
i z niecierpliwością czekamy na odsłony kolejnych etapów powstawania budynku oraz oczywiście na efekt finalny.


1.jpg 2.jpg

 

Studenci TOB na szkoleniu firmy Pekabex

W miniony piątek 20 maja studenci pierwszego roku S2 specjalności Technologia i Organizacja w Budownictwie uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez firmę Pekabex – wiodącego  wytwórcy konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Szkolenie odbyło się w siedzibie Zachodniopomorskiego Klastra Budowlanego działającego przy Północnej Izbie Gospodarczej, który był inspiratorem i organizatorem tego bardzo interesującego spotkania. Zespół Dydaktyczny Ekonomiki Organizacji i Zarządzania w Budownictwie WBiA współpracuje z przedstawicielami Klastra i dzięki tym kontaktom możliwe było włączenie naszych studentów do grupy szkoleniowej. 

Prezentacje szkoleniowe miały charakter praktyczny, pierwsza części dotyczyła zagadnień projektowych, druga natomiast przedstawiała istotne kwestie związane z montażem elementów prefabrykowanych, w tym omawiano doświadczenia zdobyte przez firmę podczas realizacji zleceń na rynku skandynawskim w budownictwie wielorodzinnym.

Dziękujemy zarządowi Klastra za zaproszenie naszych młodych inżynierów na to szkolenie. No i mamy nadzieję na kontynuację takich ciekawych spotkań, pozwalających połączyć wiedzę z sal wykładowych z praktyką. 

20160520_142055.jpg 20160520_143511.jpg 20160520_150830.jpg

 

iTOB z wizytą we Lwowie!

W dniach 16-19 kwietnia 2016 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego iTOB działającego przy ZDEOiZ udali  się z wizytą studyjną do Lwowa. Wyjazd został zorganizowany w celu nawiązania współpracy z wschodnimi sąsiadami. Podczas pobytu studenci złożyli wizytę na Politechnice Lwowskiej. Odbyli spotkanie 
z przedstawicielami uczelni, zaznajomili się z dziejami Politechniki, a także zwiedzili Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Kolejną inicjatywą członków koła było spotkanie ze studencką międzynarodową organizacją BEST skupiającą uczelnie techniczne.

Ponadto w ramach wyjazdu wraz z Samorządem Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT zorganizowano akcję charytatywną, której celem było wsparcie Szkoły Średniej nr 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie. Jest to jedna z dwóch istniejących szkół we Lwowie z polskim językiem nauczania, która obchodziła jubileusz 200-lecia istnienia szkoły.

Ostatnia aktualizacja strony: 07.08.2019r.